Fevzi Konaç

1969 yılında Kayseri’de doğdu. İlk-Orta-Lise Eğitiminin sonunda Kayseri Lisesi’nden mezun olarak, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. 1992 yılında mezun olarak Kayseri’de Serbest Avukatlığa başladı.

Fevzi Konaç Kimdir?

26 yıldır Kayseri’de Serbest Avukat olarak çalışan Konaç, siyasi partilerde İlçe Başkanlıkları, vakıf ve derneklerde Kurucu ve Başkanlık görevlerinde bulundu. Sivil Toplum Örgütlerinde topluma hizmet etmek için görevler aldı. Şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanlıkları ve Başkan Vekillikleri yaptı.

Kamuoyunun yakından takip ettiği birçok davada (Mavi Marmara Davaları ve İsrail Protesto Davaları) davacıların ve yargılananların vekilliklerini yaptı.

Bütün bu faaliyetleri sırasında Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanlığı görevini yaparken, Ekim 2012 yılında Kayseri Baro Başkanlığı görevine seçildi.  Birçok sempozyum-panel-söyleşi programları ile birlikte Televizyon programlarına katılarak Adalet-Hukuk-Gençlik konularında konferanslar verdi.

2014 yılı Ekim ayında 2. Kez Kayseri Barosu Başkanlığına seçilen Fevzi KONAÇ, Ekim 2016 tarihinde aday olmayarak görevini bıraktı. STÖ, Vakıf, Dernek ve Üniversitelerde katıldığı konferanslarla vatan sevdalısı bir gençliğin yetişmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Halen; Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği İl Başkanlığı ile Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı’na devam eden Konaç, Eczacı Zehra KONAÇ ile evli olup, 2 çocuk sahibidir.

By Cagslar