Bugün Benim Doğum Günüm Çağlar Yıldız

Selamünaleyküm ben Çağlar Yıldız..

Çağlar Yıldız; Hiç yapmadığım bir şey ama çok içimden geldi bu özel günümde birşeyler yazmak. Google bile hatırlamışken yazmamak olmaz tabi  Yirmi dokuz yıl… çok şükür yaşıyorum. Kimi zaman elini tutuyorum sevdiklerimin,  kimi zaman elimi uzatıyorum sevdiklerime.  Bal gibi de yaşıyorum yirmi dokuz yıldır.

Çağlar Yıldız Kimdir?

Çağlar Yıldız
Çağlar Yıldız

Yirmi dokuz yıldır nefes alabiliyorum, şükürler olsun. Bu benim için büyük bir armağan, aldığım her nefes çok değerli biliyorum.  Bedenim bana bir lütuf bunun farkındayım. Görebiliyorum, duyabiliyorum, konuşabiliyorum, tutabiliyorum, öğrenebiliyorum, adımlayabiliyorum, elimle bir tahtaya vurduğumda ses çıkarabiliyorum, fazla vurursam canım acıyabiliyor, tadabiliyorum, koklayabiliyorum, dokunabiliyorum, gülebiliyorum hatta ağlayabiliyorum (ki ağlamak cana dem verir) kalbim güp güp atıyor, saçlarım hafif ağardı (gülmeyin gerçekten ağardı) ama yine de saçlarımı tarayabiliyorum. Aslında bu bedende kiracıyım o yüzden de bedenimi sevmeye alışıyorum,  çalışmıyorum seviyorum.

Mevsimlerin farkına vararak, her mevsimin  tadını çıkararak yaşamaya çalışıyorum. Yağmurda ıslanmanın, kar topunu avucunda hissetmenin ya da sevdiğinin ellerini avuçlarında tutmanın, rüzgârda ferahlamanın, ayazda üşümenin, yazın sıcakta terlemenin, diz boyu karda yürümenin, ayaklarını suya sokmanın, sobada ısınmanın, patlamış mısır ve de kızarmış ekmek yemenin, dalından kopan elmayı, bir çocuğu mıncıklayarak doyasıya sevebilmenin, özlemenin kavuşmanın, küsmenin barışmanın, öfkelenip durulmanın,  alın terinle eve ekmek getirmenin o ekmeği huzurla bölüşüp yudumlamanın, günden güne göz göre göre yaşlanmanın, hak eden etmeyen canları inadına sevmenin, dostluğun, arkadaşlığın, kardeşliğin, şarkılara eşlik etmenin kıymetini elbette biliyorum.

[the_ad_placement id=”icerik”]

Çok şükür çok özel bir ailem var, gözlerimin içine bakan, en ufak acı sözüme ciddi ciddi  kırılan sevdiklerim,  çok sevdiğim, saydığım, örnek aldığım ama sarılamadığım bir BABAM var hayallerimde (Mekanı Cennet olsun), canımdan çok sevdiğim bir ANNEM var.. 5 Tane ve hepsi birbirinden değerli abilerim ablalarım var, beraber yaşadığım 2 tane değerli can ciğer arkadaşım var, yeğenlerim var her zaman yanımda olan, patronlarım var elleri öpülesi…

Çağlar Yıldız Doğum Günü

Her sene doğum günümü kimler kutlayacak heyecanına kapılabiliyorum her insan gibi.. Hele ki beklediğim birilerinden doğum günümü kutlamayan olursa üzüntüye bile kapılabiliyorum… İnsan böylesi bir günde ister istemez biraz önemsenmek, biraz şımartılmak istiyor.. Mesela gün öncesinden onlarca üye olduğum sitelerden mailler aldım,  en çok kullandığım kredi kartından mesaj geldi.. Bugün mü? Hatırlayan hatırlamayan herkese çok teşekkür ediyorum.

Ben de kendi kendime “iyi ki doğmuşum, her şeye rağmen hayat çok güzel!” diyorum ve kendime bir şarkı hediye ederek günün tadını çıkarmaya gidiyorum..

4 thoughts on “Bugün Benim Doğum Günüm! İyiki Doğmuşum..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir