Whatsapp Programı Tehlike Saçıyor

ByÇağlar YILDIZ

Oca 30, 2013 #etiketi, #hangi hack programi whatssapp icin etiketi, #kartvizit tehlike etiketi, #kayseri il özel idare sago konseri̇̇̇ 20133 etiketi, #şifresiz wifi, #telefon koruma programlari etiketi, #telefon rehber sil whatsapp etiketi, #temlik harc oranı etiketi, #Wapsappi koruma pirogrami etiketi, #whatsapp 2013, #whatsapp da msj kayıtı tutuluyorum etiketi, #whatsapp daki msjları kayıt yerinden silme etiketi, #whatsapp favoriler etiketi, #whatsapp hack etiketi, #whatsapp hack programı etiketi, #whatsapp hack proqrami etiketi, #whatsapp hackleme etiketi, #whatsapp hacklemek etiketi, #whatsapp i facebook aldı tehlike ne etiketi, #whatsapp i koruma Programı etiketi, #whatsapp karşı tarafı hackleme etiketi, #whatsapp kartvizit ismi değiştirme etiketi, #whatsapp kısa mesaj, #whatsapp konusmalari nasıl kayıt altında tutulur etiketi, #whatsapp mesajlari ayindan itibaren etiketi, #whatsapp messenger? tehlike etiketi, #whatsapp ne işe yarar, #Whatsapp ne işe yarar etiketi, #whatsapp nedir, #whatsapp programı, #whatsapp rehber hack etiketi, #whatsapp tehlike etiketi, #whatsapp tehlike saçıyor, #whatsapp tehlikesi etiketi, #whatsapp telefon rehberi etiketi, #whatsapp+hack+proqrami etiketi, #whatsappda yayinlananlar silinmiyor mu etiketi, #whatsappta kartvizit değiştirme etiketi, #whatsAppta kartvizit olarak numara nasıl yollanıyor etiketi, #whatssApp+ etiketi, #whatssapp+ proqrami etiketi, #whatsup gbı sıte ısımlerı etiketi, #whatsup tehlıkesı etiketi, #www.caglaryildiz.net+whatsapp-programi-tehlike-saciyor etiketi, #yıldız net için program etiketi

Kanada Özel Hayatı Koruma Komisyonu ve Hollanda Veri Koruma Kurumu, Whatsapp’ın, kullanıcılarının telefon rehberindeki tüm numaralara erişebildiği ve bilgileri elinde tuttuğu için, özel hayatın gizliliği kanununun ihlal edildiği gerekçesiyle başlattığı soruşturmada birtakım bulgulara ulaşıldığını açıkladı.

Kullanıcılarının da bildiği gibi bu programın kurulu olduğu telefonda, telefon rehberi otomatik olarak programın rehberine de ekleniyor. WhatsApp‘ı kullananların kartvizit isimleri “Favoriler” adlı menüde tutuluyor, diğerleri ise kullanmayanlar. 

Yalnızca IOS 6 işletim sisteminde, kişiler manuel eklenerek, tüm rehberin otomatik olarak kayıt altına alınması engellenebiliyor. Ancak diğer akıllı telefon ve işletim sistemlerinde, program, Whatsapp uygulamasını kullanmayan diğer kişilerin bilgilerini silmek yerinde elinde tutabiliyor.

Ayrıca OPC ve CBP soruşturmanın başında, şifresiz Wi-Fi bağlantısı üzerinde yollanan Whatsapp iletilerinin şifrelenmediğini ve şifrelenmeyen mesajların rahatlıkla ele geçirilebileceğini belirtmesi üzerine program Eylül ayından itibaren gönderilen mesajları şifrelemeye başlamıştı.

Aralık sonunda, programın bir günde 18 milyar mesaj barajına ulaştığı açıklanmıştı.
 
Programın Amacı:
 
Bu program ile internet aracılığıyla ücretsiz kısa mesaj gönderebilirsiniz. Fakat karşı tarafta da aynı programın olması lazım tabiki. Kısa mesaj ile de kalmamakla birlikte dosya, fotoğraf, video, mp3 gibi dosyalarınızı da  ücretsiz gönderebiliyorsunuz.