Backlink Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink çalışmasında ilk olarak dikkat edilmesi gereken backlink olarak alınacak sitedir. Seçilecek olan sitenin alanınızla ilgili olması ve sitenin hiçbir ceza almaması oldukça önemlidir. Örnek verecek olursak, araba şirketiniz olduğunu varsayalım. Backlink çalışması yapacağınız sitenin de, araba satışı veya araba alanında olan bir site olması ve hiçbir cezasının olmaması SEO uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Backlink Seçimi Nasıl Olmalı?

Backlink çalışması yapılacak olan sitenin köklü bir site olması son derece önemlidir. Yeni kurulmuş olan bir web site ile backlink çalışması yapmak oldukça kolay iken, köklü ve geçmişi olan bir siteyle bu çalışmayı yapmak son derece zordur.

Seçtiğiniz ve çalışma yapmak istediğiniz sitenin footer backlink yapmaması oldukça önemlidir. Kendi sitenizi her ne kadar footer backlinkten uzak tutmaya çalışıyorsanız, bu işlemi yapan sitelerden de bir o kadar uzak durmanızı öneririz.

Bakclink Rakip Analizi

Her sektörde olduğu gibi bulunduğunuz sektörde de, bir çok rakipleriniz vardır. Bu rakipleriniz sizden güçlü olabilir. Yaptığınız backlink çalışmaları bir sonuç vermemişse ve rakibiniz hala sizden güçlüyse, küçük bir araştırmanın ardından rakibiniz hangi sitede backlink çalışması yaptığını öğrene bilirsiniz. Öğrendiğiniz bu bilgi sayesinde sizde o siteyle çalışma yaparak gücünüzü artırabilirsiniz.

Şunu belirtmek isterim ki, en doğru backlink çalışması, siz arama yapmadan sizi bulan kişilerle yapılmaktadır. Arama motorları bir sitenin kullanıcılarının sizi önermesini olumlu bir şekilde karşılamaktadır.

By Cagslar