Google, kendi mobil uygulamasına reklam getirmeye hazırlanıyor. Buna göre Google uygulaması anasayfasına kişiselleştirilmiş reklamlar gelecek. Ayrıca “Görseller” kısmındaki reklamlar da daha yoğun bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak.

Discover Feed” olarak adlandırılan Google uygulaması anasayfasına kişiye özel reklam sistemi getirilecek. Bu reklamlar kişilerin ilgi alanlarına, bulundukları konumlara ve okudukları içeriklere göre şekillenecek.

Google, bu bilgilerin üçüncü taraf reklam verenler ile paylaşılmayacağını, sadece genel veri olarak reklam verenlere sunulacağını belirtti. Buna göre reklamlar kullanıcılar için bir güvenlik sorunu haline gelmeyecek.

Ayrıca Google; YouTube, Gmail, Görseller bölümlerinde bulunan reklamları da arttırma kararı aldı. Bu bağlamda Görseller kısmında bulunan reklamlar da kişiye ve aramaya özel olarak yeniden şekillenecek.

Reklamların daha sık kullanıcıların karşısına çıkmasını isteyen Google, bunu kullanıcıları rahatsız etmeden yapmak istiyor. Bu nedenle şirketin farklı çözüm önerileri üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda dev şirket, Android TV’lerde de reklam uygulamasını başlatmış, kullanıcılara sponsorlu içerikler göstermeye karar vermişti. Bu karar bir çok kullanıcı tarafından olumsuz tepki alırken Google, kararından geri dönmedi ve sponsorlu içerikleri ön plana çıkarmaya devam etti.

Kaynak SDN

 

By Cagslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir