Apple tarafından 2017 yılında piyasaya sunulacak yeni telefon modelleri için özellikle kamera noktasında Apple ve LG’nin işbirliğine gittiği öğrenildi.

Apple yeni telefon modellerinde çift kameraya yer vereceği gibi bu yeni çift kameranın yüksek özelliklerde olması ve sorunsuz bir kullanım sağlayabilmesi adına işini şansa bırakmıyor. Kamera teknolojileri konusunda oldukça iyi bir deneyime sahip olan LG ile kamera için işbirliğine gidildiği belirtilirken yeni piyasaya sunulacak iPhone modellerinde Apple ve LG’nin işbirliği deneyimlenecek.

Çift Kamerada 3D Seçeneği Olabilir

Özellikle çift kamerada 3D seçeneğinin yer alacağı belirtilirken şu anda bu yeni teknolojinin telefonlarda nasıl kullanılacağı net bir şekilde öğrenilemedi. Fakat iPhone 8 için kamerada dahi çok önemli değişiklikler planlayan Apple’ın 10. yıla özel olarak üstün özelliklere sahip ve her açıdan kusursuz bir telefon üretmeyi amaçladığını söylemek mümkün.

Daha etkileyici ve kullanıcıları cezbedecek kamera özellikleri ile piyasaya sunulması beklenen yeni telefon modeli 2017’nin Eylül ayı itibariyle tanıtılacak ve ardından satışa çıkarılacak. Bu açıdan yaklaşık 10 aylık gibi bir çalışma süresinin bulunduğu iPhone 8 için şimdiden hızlı ve yoğun bir tempo çalışmalarını sürdüren Apple tanıtım tarihine kadar telefonun eksiksiz bir şekilde hazır halde olmasını istiyor.

LG ile birlikte yapılan çalışmalar doğrultusunda çift kameranın yüksek performansa ulaşması ve görüntü kalitesi açısından da çok iyi bir duruma getirilmesi beklenirken yapılan sızdırmalar ile birlikte bu konuda beklentiler de sürekli arttırılıyor.