Binlerce farklı telefon modeli var, insanlar cep telefonu alırken bir sürü seçenek içinde en iyi ve tabi en uygun fiyatlı telefon modelini almak istiyorlar ama seçim yapmak o kadar da kolay değil. Çünkü mağazaya girdiğinizde aklınızı çelecek çok fazla telefon modeli var.

Mağazaya girişte almayı hayal ettiğiniz telefon modelinin rakibi olabilecek onlarca farklı model kafanızı karıştırabilir. Bu nedenle biz de bu makalemizde bu gün için alınabilecek en popüler telefon modelleri olan  One Plus 7 ve Samsung A50 telefon modellerini tanıtmak istedik.

Oppo Plus 7 Telefon Özellikleri

Telefonun 6.41 inç ekranı var ve 1080 x 2340 piksel çözünürlükte… Ayrıca işlemciler arasında en hızlı ve sağlam işlemci olan Qualcomm Snap Dragon 855 işlemcisi ve 6 GB ram / 8 GB ram donanımı var. Dahili alanı 128 GB olan bu cihazda ön kısımda 16 MP kamera ve arka kısımda 48 MP kameraya ek olarak 5 MP kamera bulunmaktadır. 3.700 mAH bataryası da bulunan bu telefon, Android 9.0 işletim sistemini kullanıyor.

Performans değerlendirmesinde 10 üzerinden 9 puan alan bu cihazın tüm gün dayanabilen pili, kaliteli stereo hoparlörleri ve hızlı bir kullanım kolaylığı var. Oyun oynamak istiyorsanız yine Oppo Plus 7 Telefon ihtiyacınızı karşılayacaktır. Telefonun kusuru ise karanlıkta çok iyi çekim yapamamasıdır. Cihazı hızla şarj etmenizi sağlayacak 20 Watt hızlı şarj adaptörü vardır.

Telefonun en güçlü rakipleri olan Asus Zen Fone 6 ile karşılaştırıldığında bu modeli tercih eden insan sayısı fazla… Çünkü Asus modelinin işlemcisi K20 Pro ve daha düşük bir işlemcidir. Amazon.in sitesinde 425 dolar fiyatla satılan Oppo Plus 7 Telefon, beklentilerinizi karşılayacak.

Samsug A50 Telefon Özellikleri

Yine uygun fiyatlı ve sizi üzmeyecek diğer telefon modeli de Samsung A50 telefon modelidir. Bu cihaz da 6.40 inç ekran boyutuna sahip ve önde 25 MP kamera taşıyor. 4 GB ram donanımı ve 4.000 mAH bataryası olan bu telefon modelinin arkasında 25 MP +5 MP + 8 MP çözünürlükte 3 adet kamera bulunuyor.

Performans değerlendirmesinde 10 üzerinden 8 puan alan bu cihazın öne çıkan özellikleri arasında etkileyici pil ömrü, harika ekranı ve son derece kaliteli çekim yapabilen ön ve arka kameraları göze çarpıyor. Bu telefon da Hindistan’da 325 dolara satılıyor.

Kaynak: Bilgizede.com

By Cagslar