Takbas Sorgu Girişi

Takbas Sorgu Sistemi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Türkiye Barolar Birliği arasında protokol imzalandı. Artık Avukatlar TAKBAS üzerinden müvekkillerinin ve icra dosyasındaki taraflarına ait tapu sorgusu yapabilecek.Kısaca özetleyecek olursak Takbas Sistemine https://takpas.barobirlik.org.tr/Login bağlantısı aracılığı ile giriş yapılıyor. Giriş yaptıktan sonra Sorgulamada kullanabileceğiniz KONTÖR yüklemeniz gerekiyor. Çeşitli adetlerde sunulan paketlerden birisini alabilirsiniz kredi kartıyla. 1 Kontör 0,50 TL’ye eşit.

Takbas Sorgu ücretleri kısaca;

  • Malik Bilgisi sorgulama: 1 Kontör (0,50 TL)
  • Maliğe ait Taşınmazları Listeleme: sayı X 1 Kontör (taşınmaz x 0,50 TL)
  • Taşınmaza ait Tapu Kaydı Görüntüleme: 5 Kontör (2,50 TL)

Takbas Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Takbas Sorgu GirişiTAKBAS SORGU linkine tıklayarak TC Kimlik Numaranız ve UHAP şifreniz ile giriş yapıyorsunuz.


Takbas Kontör Yükleme Nasıl Yapılır?

Sorgulama işlemleri kontör ile yapılıyor. Bu sebep ile sorgulama yapmadan önce kontör yüklemeniz gerekmektedir. “Kontör Bilgisi/Kontör Yükle” sayfasından Paketler halinde sunulan kontör seçeneklerinden birini seçip, kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz Sanal Pos sayfamıza yönlendirileceksiniz. Ödeme işleminiz onaylandıktan sonra seçtiğiniz kontör miktarı hesabınıza yüklenecektir.
“Kontör Bilgisi/Kalan Kontör Bilgisi” sayfasında bakiyenizde kalan kontör miktarını ve harcama yaptığınız son 5 işlemi görüntüleyebilirsiniz.

[the_ad_placement id=”icerik”]


Takbas ile Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sorgulama Yap sayfasından T.C. Kimlik Numarasından “Gerçek Kişi” ya da  Vergi Numarasından “Tüzel Kişi” sorgulaması yapabilirsiniz. Her bir sorgulamadaki işlem adımı için düşecek kontör miktarları sayfada görüntülenecektir.


Takbas İşlem Geçmişi Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Takbas Sorgu

İşlem Geçmişi butonuna tıkladığınızda hesabınıza yüklediğiniz kontör miktarları, ödeme yaptığınız tutarları ve sorgulamalarda harcadığınız görüntülenir.


[the_ad_placement id=”icerik”]

By Cagslar

2 thoughts on “Takbas Sorgu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir