Ucuz Yollu Akıllı Bileklik Xiaomi mi Band 2 İnceleme

Geçtiğimiz günlerde elime geçen “Xiaomi mi Band 2” hakkında izlenimlerimi paylaşacağım. Klişe bir yaklaşım olacak belki ama teknoloji hayatımıza iyiden iyiye girmiş durumda. İnceleme fırsatı bulduğum akıllı bilekliği kullanarak bir kez daha anladım. Belki çok fazla bir artı olmayabilir ama düzenli bir kullanım ile günlük yaşantınızı sağlık açısından epey bir düzene sokar.

Akıllı bilekliğin en önemli katkılarını şöyle sayabilirim. Uyku düzeni, günlük kalori harcamalarınız, günlük yürüyüş aktiviteleri, günlük harcamış olduğunuz kalori, kalp ritmi ve nabız ölçümü gibi daha bir çok özellik ile günlük yaşantımızı oldukça kolaylaştırmakta.

Mi Fit uygulaması sayesinde Android ve IOS işletim sistemlerine sahip cep telefonlarınıza indireceğiniz uygulama ile bilekliği ve telefonunuzu eşleyerek, bütün verileri ve bilekliğin özelliklerini telefonunuzdan yönlendirebilirsiniz.

Akıllı bileklik almayı düşünüyorsanız veya ucuz yollu bir bileklik bakıyorsanız Xiaomi mi Band 2 hakkında paylaşımlarım işinizi biraz daha kolaylaştıracak ve bu konuda fikir sahibi olmanıza yarayabilir.

Öncelikle bir kol saatinin işlevliğini çok kolay bir şekilde yerine getirebiliyor. Günlük yaşantınızda sağlık konusunda bir çok konuda asiste edebileceği gibi sadece spor yaparken değil, Xiaomi mi Band 2‘in şık tasarımı sayesinde günlük yaşantınızda da şık bir aksesuar olarak kullanılabilir.

 

Xiaomi mi Band 2’nin Özellikleri ve Yapabilecekleri :

 

Uyku düzeni : Akıllı bileklik kolunuzda takılı iken uyuduğunuzda ölçümler yaparak, ne sıklık ile uykunuzun bölündüğünü veya ne kadar derin uyduğunuz gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Nabız ölçümü : Xiaomi mi Band 2 çok kolay bir şekilde nabız ölçünüzü analiz eder ve günlük yaptığınız ölçüleri karşılaştırabilirsiniz.

Uygulama bildirimleri : İnstagram, Twitter, Facebook ve Gelen aramalar gibi bildirimleri Xiaomi mi Band 2 akıllı bileklik titreyerek ve ekranda çıkan simge ile kolayca görebilirsiniz.

Adım sayar : Xiaomi mi Band 2 adımlarınızı sayarak günlük yaptığınız yürüyüşü hem bileklik ekranında gösteriyor, hemde cep telefonunuzda detayları gösterebiliyor.

Xiaomi mi Band 2’nin pili 20’ün üzerinde bir kullanıp sunmakta. Yani öyle zırt, pırt bitip kullanıp sıkmıyor. Fiyat olarak öyle bütçenizi zorlayacak bir fiyata sahip değil, 2019 itibariyle Amazon fiyatı ortalama fiyatı 220 TL’dir.Kısaca yorumum : Uygun yollu bir akıllı bileklik arayanlar için ideal bir fiyat ve şıklığa sahip. Bataryası uzun ömürlü tek bir şarj ile 20 gün kullanabilirsiniz.

Kaynak: Bilgizede.com

By Cagslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir