Yeni Realme XT Telefon İncelemesi

Yeni Realme XT telefon modeli gelecekteki amiral gemisi modellerinden biri olarak karşımıza çıkıyor, telefon piyasasında çok fazla telefon modeli var. Bu yüzden, telefon üreticileri arasındaki kıyasıya mücadele en iyi hizmet için sürüyor. Bu da kullanıcıların işine yarıyor.  Fakat tabii amiral gemisi telefon modelleri biraz pahalı oluyor. Bu telefon modeli de onlardan biri ancak pahalı değil, işte bu özelliği ile biraz öne çıkacak gibi… kutuda 20 watt şarj cihazı C Tipi kablosu köşeli kılıfı SIM enjektör filmi, Garanti belgeleri ve kullanım kılavuzu yer alacak. 

 

Yeni Realme XT Telefon Teknik Özellikleri

 

Yeni Realme XT Telefon modelinde ışık sensörü manyetik indüksiyon sensörü, yakınlık sensörü, hızlanma sensörü, pedometre ekran, parmak izi tarayıcı sensörü gibi sensörler bulunuyor. Telefona baktığımızda ilk izlenimin One Plus 6T modeline benzer bir model olduğunu görebiliyorsunuz. Cihazın 6.4 inç Super Amoled ekranı bulunuyor, ön tarafta selfie kamerası 16 mega piksel olarak seçilen bu telefon modelinin micro SD yuvası ses kontrol tuşları, sağ alt tarafta hoparlör ızgarası, C Tipi bağlantı noktası, ikincil mikrofonu bulunuyor. Telefonun uzunluğu 15.7 santimetre genişliği 7.5 santimetre, ağırlığı 183 gram kalınlık ise 8.6 milimetre olarak tasarlanmış. 

Kasa İnci mavisi ve inci beyazı olarak iki farklı renkte son derece çekici bir tasarımla inşa edilmiş… Daha kaliteli bir telefon olduğunu ilk bakışta anlayabiliyorsunuz. Telefonun 270 dolarlık bir fiyatı var. 64-GB dahili alan ve 4 GB RAM donanımları,  bunun temel versiyonu olarak biraz daha ucuzdur. 6 GB ve 8 GB RAM ile  128 GB dahili alan versiyonu ise 270 dolar olarak düşünülmüş.

Yeni Realme XT Telefon  Super Amoled ekranı 6.4 inç olarak tasarlanmış ve 402 ppi yoğunluktadır, ekran çözünürlüğü ise 2340 x 1080 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Corning Gorilla Glass 5 ekran koruması ile gelen Yeni Realme XT Telefon ekranı kolay kolay çizilmiyor. Kasa renkleri son derece keskin, çekici ve modern olan bu telefonun güzel bir kasası var. Ekran ayarları yelpazesi oldukça geniş, Parmak izi sensörü oldukça hızlı ve kullanıcı tanıma yeteneğine sahip parmak izi animasyonları kullanıcılara kişiselleştirme seçenekleri Sunuyor. Bu cihazla 4K filtreli video çekme şansınız var! Ön kamerası ise 1080 x 720 piksel çözünürlüktedir, kaliteli video çekme olanağı mevcut… Sosyal videolar için oldukça iyi tasarlanmış bir ön kamerası var. Portre çekimleri içinde bu telefonun en iyi çekimler yapabildiğini söylemek istiyoruz. Bu telefonla oyun oynamak isteyenler için de iyi bir haberimiz var. Çünkü telefonun oyun performansı çok iyi! Bunun nedeni Snapdragon 712 işlemci 8 GB RAM ve 128 GB hafıza alanı üçlüsüdür. Wi-Fi bağlantılarda 30 dakika oyun oynadığınızda pil kapasitesi yüzde 8 oranında azalıyor. En azından Çin’de telefonu deneyenler bunu söylüyorlar. Telefonda kullanılan  4.000 mAH batarya, 20 wattlık bir şarj cihazı ile şarj ediliyor.

Bu telefon modelinin artılarına baktığımızda çok kaliteli bir parmak izi sensörü, çok kaliteli bir Amoled ekranı, Snap Dragon 712 hızlı işlemci, 8 GB RAM 128 GB dahili hafıza alanı, 4 adet kamerası, 64 mega piksellik ana kamerası, kolay kolay tükenmeyen bataryası ve hızlı şarj avantajı bu telefonun artıları arasında..

Kaynak: Bilgizede.com

By Cagslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir