Günümüz şartlarında insanlar daha çok eğitime zaman ayırıp bir meslek sahibi olmak ve o yönde de kariyerini geliştirme peşindedir. Tüm bu ve buna benzer idealler ve istekler doğrultusunda hareket eden bireyler ömrünün belli bir kısmını geçirmiş olmaktadır.

Baba Olmanın İdeal Yaşı Nedir?

Özellikle kişisel gelişim uzmanları ve gelişim üzerine araştırma yapanlar gelişim evrelerini ve ödevlerini sırasıyla dile getirmektedirler. Örneğin ilkokul yaşları 6 ile 12 yaş arasında iken orta eğitim süreci de 12 ile 18 yaş arasını kapsamaktadır. Tabi 12 ile 18 yaş süreci ortalama kişilik gelişim süreci olup, her ne kadar bedenen gelişen bireyler olsa da duyusal manada tam bir olgunluğa erişilemiyor. 18 yaşını doldurmuş ya da 18 yaşına yakın bireyler ergenlik çağını atlatmış olmakla birlikte yavaş yavaş kendini gerçekleştirme imkânı bulmuş oluyor.

Baba Olmanın İdeal Yaşı Nedir?

Artık birey üniversite yıllarına başlamış olup ve mesleğine hazırlık etabındadır. 24yaşlarına doğru ise üniversite eğitimini tamamlayan birey iş hayatına atılarak bir iki senelik iş hayatından sonra 26, 27 yaşlarına gelmiş olmaktadır.

Erkekler kendilerini maddi açıdan güvende hissettiklerinde babalığa adım atmak istiyor.

İş hayatına atılan birey artık sevgi ve saygı göreceği ve hayatını paylaşabileceği bir partner arar. 27 ile 30 yaşları arasında dünya evine giren birey artık evliliğin üzerinden kısa bir süre sonra evliliğinin meyvesini görmek ister. Dolayısıyla günümüz insanı için çocuk sahibi olmak için en ideal yaş bu yaşlardır.

By Cagslar

One thought on “Baba Olmanın İdeal Yaşı Nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir