Xiaomi Mi A3 model telefon, firmanın ürettiği 3.nesil telefon modellerinden biridir. Avuç içi deklanşörü ve sahne algılama modu ve portre modu ile öne çıkan kameraları oldukça iyidir.  Cihaz arka kısımda 3 adet kaliteli kamera barındırıyor. Arkadaki en iyi kamera ise 48 MP çözünürlükte ve 118 derece görüş alanına sahip 8 MP geniş kamera ile daha destekleniyor. Derinlik için tüm firmaların kullandığı 2 MP sensör bu cihazda da yerini alıyor.

Cihazın 64 GB versiyonu ve 128 GB dahili depolama alanı var. RAM olarak 4 GB ve 6 GB versiyonları var. Cihazın ekran boyutu 6.08 inç olarak tasarlanmış… Ek olarak bu cihaz, Snap dragon 665 model işlemci taşıyor. Ekran çözünürlüğü ise Amoled ekran teknolojisi içeriyor. Makinenin gri beyaz ve mavi kasa renkleri var.

Xiaomi Mi A3 model telefon Özellikleri

Xiaomi Mi A3 model telefon, Android 9.0 işletim sistemine sahiptir. Cihaz 2+1 kart yuvası barındırır. Çift SIM desteği sunan Xiaomi Mi A3 model telefon, 5G hariç tüm G teknolojilerini barındırıyor. Pil kapasitesine gelince, cihazın pili 4.030 mAh kapasitede pildir ve 48 saat full kullanım imkanı sunar. Bu kadar büyük kapasiteli bir pili hızlıca doldurmak için 18 Watt şarj cihazı da kutunun içinde yer alıyor. Parmak izi kilidini açmak için 7. Nesil bir yüksek kapasiteli sensör kullanıyor. Ayrıca AI face kilidini açma özelliği var.

Xiaomi Mi A3 model telefon Fiyatı

Bu telefonun fiyatı 180 dolar olarak Hindistan’da ve o ülkenin pazarına hitap eden e-ticaret sitelerinde satılıyor. Cihaz Redmi serisinden çok daha ileri düzey bir teknolojiye sahiptir. Ekranı Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunan bu cihaz, 3.5 mm ses jakı da içeriyor.  Cihazda televizyonları kablosuz olarak algılamak için IR Blaster bulunmaktadır. USB C Tipi bağlantı girişi ve C tipi USB bağlantı yuvası var.

Telefonun Eksiklikleri

Telefonun eksikliği işlemcisinin düşük olması, düşük ışıkta kamera çekimlerinin vasat olması, geç açılan parmak izi sensörü olarak sıralanabilir. Bunların dışında eksiği olmayan Xiaomi Mi A3 model telefon, fiyatına göre oldukça iyi sayılır. Tavsiyemizi dinlerseniz, bu modelin dahili alanı 128 GB olan versiyonunu almanız daha iyi olacak.

Kaynak: Bilgizede.com

By Cagslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir