Yeni Huawei Nova 5T Telefon İncelemesi

Bugün itibariyle piyasaya sürülen yeni Huawei Nova 5 telefon modeli büyük ilgi görecek gibi duruyor. 6.3 inç ekranı 1080 x 2340 piksel çözünürlükte olan Bu cihazın arka tarafında 48 mega piksel ön tarafında ise 32 mega piksel kamera bulunuyor, depolama dahili alanının 128 GB olduğu ve kullanılan bataryanın 3.750 mili amper kapasitede olduğu bu telefon modelinde  parmak izi okuyucu sensörü bulunmaktadır. Son derece hafif bir tasarımı olan Yeni Huawei Nova 5T Telefon modeli ile ilgili teknik ayrıntılara hep birlikte bakalım

 

Yeni Huawei Nova 5T Telefon Teknik Özellikleri

 

6.32 inç ekran boyutu ve 1080 x 2340 piksel çözünürlüklü olan bu ekranda 412 ekran yoğunluğu PPI derecesi mevcut… Cihazda kullanılan teknoloji IPS LCD teknolojidir, ekran gövde oranına baktığımızda yüzde 84.41 değerinde bir oran görüyoruz. Cihazın arka kısmında 4 adet kamera bulunuyor. Kamera 48 mega piksel çözünürlüktedir. Faz algılama oto Focus açıklık boyutu 18 ve Odak uzaklığı 28 milimetre olan çok özel bir kamera kullanılıyor. 2 MP kamerası  ve 16 mega piksel kamerası ile  Ultra geniş açıdan manzara resimleri veya videoları çekmemize yardımcı olacak sensörler var. Cihazda kullanılan 3. kamera ise 2 mega piksel olup Odak uzaklığı 27 mili metredir. 4. kamerada derinlik için yerleştirilmiş 2 mega piksellik bir kameradır. Video kaydı Bu cihazda 3840 x 2160 piksel çözünürlükte olduğundan 4K UHD kalitesinde çekim yapabiliyorsunuz.

Sistemde 8 çekirdekli Bir işlemci kullanılıyor ve Bu çekirdeklerin dördü  1.600 Mhz hızında çalışıyor. 7 nanometre platform üzerine yerleştirilmiş hızlı çalışan bir işlemci modelidir, kullanılan grafik işlemci Mali G76 modelidir dahili depolama alanı 128 GB olan bu telefonda Android 9 işletim sistemi kullanılacak. Ayrıca kablosuz veri iletimi için Bluetooth 5.0 kullanılacak telefonda ivme ölçer Pusula jiroskop sensörü gibi sensörler bulunuyor. Huawei cihazın pilini hızlıca doldurmak için süper şarj teknolojisini kullanıyor.  Önemli bir özellikten daha söz edelim, akıllı televizyona ekranı yansıtma özelliği bu telefonda var. Fakat bu telefonda 128  GB dahili hafıza ile yetinmek zorundasınız ek SD yuvası yok.

Kaynak: Bilgizede.com

By Cagslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir