Youtube Moda, Ana akım medyaya rakip olan toplumsal medyanın ağır toplarından olan ve son devirlerde ana akım medyada yan alan isimlerin de katılmaya başladığı YouTube; hâkimiyet meydanını genişletecek yeni bir alan olan modaya açılıyor.

YouTube Modaya El Attı: Karşınızda YouTube Fashion

YouTube.com/Fashion adresinden ulaşılabilecek yeni sahada sanayinin önde gelen isimleri de mahal alacak. Bu sahada modanın yanı sıra sıklık tüyoları veren içerik üreticileri, bu sanayide konum alan profesyoneller ve yayıncılar konum alacak.

YouTube blogunda yapılan açıklamaya nazaran platformdaki moda ve sıklık kanallarının sayısı 2014’ten 2018’e kadar 6 katlık bir büyüme yaşadı. Yalnızca geçtiğimiz sene milyarlarca izlenmeye ulaştı.

İçerik üreticileri:

İçerik üreticilerinin YouTube için epey değerli olduğu söz eden platform, bu sahada mekan alacak içerik üreticilerinin; Camila Coelho, Jenn Im, Ingrid Nilsen, Safiye Nygaard, Jackie Aina ve Huda Beauty olduğunu açıkladı.

Bu yerde bir arada çalışılacak sanayi devleri arasındaysa Emma Chamberlain ve Dolan Twins ile işbirliği yapan Louis Vitton; Wengie, Merrell Twins, Dulceida ve Juanpa Zurita üzere isimlerle işbirliği yapan Dior olacak.

Modadaki tezini göstermek isteyen platform; başkaca Ralph Lauren, Michael Kors, Dior ve çok daha ziyadesinin en son koleksiyonlarının canlı yayınının yapılacağından da blog paylaşımında bahsetti.

Tüm bunlara ek olarak Naomi Campbell, Being Noami kanalıyla bu meydanda uzunluk gösterirken LOVE Magazine, British Vogue ve Gucci de YouTube’un moda tarafında bölge alacak.

By Cagslar

One thought on “YouTube Modaya El Attı: Karşınızda YouTube Fashion”
  1. Youtubenin bir el atmadığı alan o kalmıştı şimdi tam oldu 🙂 yakında şifali bitkiler işinede girer youtube 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir